wrapper

اخبار استانی

نشست مشترک هم اندیشی معاونت بازآفرینی و روسای مناطق ششگانه شهرستانهای استان تهران با موضوع  پیشبرد اهداف بازآفرینی در محلات هدف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، در این نشست پرویز فیروز، معاون مسکن و باز آفرینی با تاکید بر اینکه ادارات کل راه و شهرسازی به عنوان دستگاه ناظر در کنار شهرداری ها به فعال شدن پروژه های بازآفرینی شهری کمک می کنند، گفت: قطعا با مطالعه و شناسایی نیازهای محلات هدف شهر و استان تهران می توانیم اهداف بازآفرینی مورد نظر دولت و شرکت باز آفرینی شهری ایران را بهتر و با آینده نگری درست و صحیح تری پیش ببریم و در این راستا برای جذب سرمایه گذاری در محلات توسط توسعه گران نیازمند ایجاد جذابیت اقتصادی در محلات هدف و جذب سرمایه گذاران هستیم.

در ادامه فلاح رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری استان تهران گفت: سیاست اصلی دولت در امور مسکن و شهرسازی در فضای کنونی بازآفرینی شهری  و تامین مسکن مناسب و در شان شهروندان است و اعتبارات شورای برنامه ریزی شهرستانها نیز باید به همین سمت سوق داده شود. در حال حاضر پس از شناسایی محلات هدف، اولین و مهم ترین قدم در بازآفرینی، مطالعه دقیق نیازهای ساکنین محلات و احصا سرانه ها و محرومیت ها و تعیین مشاور توسط شهرداریها برای مطالعات شهرهای باقیمانده ای است که مطالعات بافت ندارند.

وی تا کید کرد: در واقع نیازها حتما باید از پایین به بالا احصاء شده و  اعتماد و مشارکت مردم ساکن در محلات هدف و نیاز سنجی ها  نیز باید در اولویت مطالعه این محلات در سال 98 باشد تا در مراحل بعدی مطابق با نیازهای احصاء شده پروژه ها تعریف و اجرایی شود.

وی در ادامه به دستورالعمل تدوین اقدام و عمل مشترک مطابق با برنامه های وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری ایران در این اداره کل به عنوان هدف دوم اشاره کرد و افزود: تمامی برنامه ها و جلسات ستادهای شهرستانی و استانی باید مطابق با این دستورالعمل باشد تا اهداف مورد نظر در بازآفرینی محلات هدف محقق شود.

 فیروز در پایان از تدوین برنامه واحد اقدام و عمل مشترک تا پایان خرداد ماه در استان تهران خبر داد و گفت: روسای مناطقی که تاکنون برنامه اقدام و عمل مشترک را ارائه نکرده اند در فرصت باقیمانده از تمام توان شهرستان برای پایان دادن به این موضوع استفاده کنند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

ارتباط با مدیرعامل

سامانه های عمومی

سامانه های ستادی

درباره ما

هسته اولیه شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال 1364 با تاسیس دفتر بهسازی بافت شهری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن و شهرسازی سابق شکل گرفت. بعدها و به منظور پیش‌نگری، پیش‌گیری و درمان مسائل مورد اشاره و با رسالت تجدید حیات شهری و نیل به شهر پایدار و مشارکتی، سازمان عمران و بهسازی پدید آمد.

بیشتر بدانید . . .

 

آمار سایت

Today309
Yesterday475
Total706015

Visitor Info

  • IP: 34.238.194.166

1398-06-03

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، شماره 51

تلفن : 87571

نمابر : 88779892

پیامک : 30008612

پست الکترونیکی : info@udrc.ir