مدیرکل راه و شهرسازی مرکزی گفت: توانمندسازی و بالابردن مهارت های شغلی ساکنان محلات هدف و سکونتگاه های غیر رسمی مهمترین هدف اجرای طرح باز آفرینی شهری در استان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران ، احمد مرزبان اظهار داشت: طبق قرار داد آموزشی منعقد شده با سازمان فنی و حرفه ای در تیرماه ۹۸، برنامه ریزی های آموزشی در محلات هدف با امکان سنجی و تعیین استانداردهای آموزشی، اطلاع رسانی عمومی و تامین فضای آموزشی مناسب صورت گرفته و این دوره های تخصصی به متقاضیان ارائه شده است.

وی اضافه کرد: نظارت بر حسن اجرای دوره های آموزشی مهمترین اصل در این خصوص است که در این باره ارزشیابی های مستمر و تخصصی صورت گرفته و برای شرکت کنندگان نیز  گواهی نامه های مربوط صادر شده است.

مرزبان در ادامه بیان داشت: ساکنان  کوی امام علی( ع)، کوی سجادیه و قنات ناصری در شهرستان اراک و مناطق بهزیستی، یاقوت آباد و شمس آباد شهرستان ساوه هدف مشخص شده اجرای این طرح در استان مرکزی است.

وی توانمندسازی نیروی انسانی ساکنان محدوده اجرایی، بهسازی و نوسازی شهری، تلاش در راستای ایجاد رشته های مهارتی با رویکرد مشاغل خانگی، خود اشتغالی و کار آفرینی، اشاعه فرهنگ مهارت آموزشی، بستر سازی برای ورود بخش خصوص و تعاونی برای ارائه فعالیت های آموزشی، جلوگیری از گسترش آسیب های اجتماعی، آشنایی ساکنان مناطق با امور حقوقی و قوانین ثبت را از مهمترین اهداف اجرای طرح باز آفرینی شهری و سکونتگاه های غیر رسمی استان مرکزی عنوان کرد.

مرزبان گفت: شناسایی استعداد افراد و شکوفایی آنها، توسعه مهارت های شغلی و حرفه ای، پیشگیری از مسائل و مشکلات عاطفی، تربیتی، آموزشی و ....، تقویت و توسعه ارتباطات دوستانه و مفید خانوادگی و اجتماعی، توانمند سازی مهارت های مخاطبان به ویژه زنان بدون سرپرست و بد سرپرست، جلوگیری از استمرار و توسعه فقر ( فقر زدایی) را از مهمترین نتایج و دستاوردهای اجرای این دوره ها بر شمرد/ پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید