به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار کشور در ادامه سفرهای استانی خود، امروز چهارشنبه به استان اصفهان رفته است تا از نزدیک در جریان وضعیت پروژه‌های بازآفرینی، محلات حاشیه نشین، بافت فرسوده و تاریخی برخی از شهرستان‌های این استان قرار گیرد.

شهر کاشان اولین مقصد مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بوده و در بدو ورود به دیدار آیت اله سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه این شهر رفت.

گفتنی است، بازدید از پروژه‌های بازآفرینی و بافت تاریخی شهرستان کاشان، آران و بیدگل، کارخانه ریسندگی کاشان، مسجد تاریخی آقا بزرگ، مسجد محتشم کاشانی، کوی مفتح کاشان، یحیی آباد شهر تاریخی آران و بیدگل از جمله برنامه‌های عبوری در سفر به استان اصفهان و شهر کاشان به شمار می رود.

علاوه بر این  شرکت در جلسه جمع‌بندی موارد و بررسی مشکلات پروژه‌ها با حضور شهرداران، شرکت در جلسه بررسی مشکلات پروژه‌های بازآفرینی نطنز، بازدید از بازار نطنز و بازدید از بازار امامزاده آقاعلی عباس از دیگر برنامه‌های دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار کشور در این سفر یک روزه است.

 

در این مراسم مهدی عبوری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران به نمایندگی از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از زحمات محمد آئینی عضو پیشین هیات مدیره تقدیر و حکم انتصاب حسن احمدی نوری به عنوان عضو جدید هیات مدیره این شرکت را به وی ابلاغ کرد.

متن حکم انتصاب احمدی نوری بدین شرح است:

به موجب این حکم مستند به مصوبه مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۷ مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت بازآفرینی شهری ایران و به استناد مفاد بند ۳ ماده ۱۵ اساسنامه شرکت، جنابعالی را به عنوان عضو هیات مدیره شرکت مذکور به مدت دو سال منصوب می نمایم.

توفیق شما را از خداوند متعال خواستارم.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بازار تاریخی اردبیل و بافت تاریخی محوطه بازار گفت: تلاش‌ها و اقدام‌های انجام شده از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی استان اردبیل در مرمت و بازآفرینی سرای امام جمعه مناسب و شایسته قدردانی ویژه است.

او افزود: سال گذشته بازدیدی داشتیم و این سرا مخروبه‌ای بود، اما امروز با دیدن رونق کسب و کار در این مجموعه تعجب کردم و به نظرم این بنا رکورددار سریع‌ترین پروژه مرمتی در کشور است.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار، پیگیری‌های مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اردبیل در مرمت و احیای بازار و بافت تاریخی محوطه بازار اردبیل را زمینه‌ساز تسریع در احیای این مجموعه دانست و گفت: تداوم این اقدامات زمینه‌ساز جلب رضایت مردم، بازاریان و گردشگران خواهد شد.

به گفته عبوری پروژه‌های اخیر در بخش میراث‌فرهنگی اردبیل در تاریخ استان کم‌نظیر است.

علی نیکزاد، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید طرح‌های اجرایی در استان را در حوزه میراث‌فرهنگی شایسته تقدیر دانست و طی تماس تلفنی با دکتر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی از اقدامات اخیر این وزارت در استان اردبیل قدردانی کرد.

او افزود: پروژه‌های اخیر این وزارت در تاریخ استان کم‌نظیر بوده و توانمندی‌های استان ایجاب می‌کند تخصیص اعتبارات و توجهات به استان بیشتر از گذشته باشد. بازآفرینی بازار تاریخی اردبیل حفاظت از این مجموعه را به دنبال دارد.

صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز با تشکر از اقدامات اداره‌کل میراث‌فرهنگی در مرمت و بازآفرینی بازار تاریخی اردبیل افزود: این اقدامات زمینه برای رونق فعالیت کسبه و حفاظت از این مجموعه را به دنبال خواهد داشت.

 او ادامه داد: با توجه به اقلیم سردسیر منطقه انتظار می‌رود خواسته‌های بازاریان در خصوص سیستم گرمایش مد نظر قرار گرفته و در این زمینه نیز اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، آیت اله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان همراه با سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ضمن حضور در شرکت بازآفرینی شهری ایران با مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار کشور دیدار کردند.

در این نشست وضعیت پروژه‌های بازآفرینی، بافت فرسوده، بافت تاریخی و مناطق حاشیه نشین کاشان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری دستورات لازم را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار کشور در ادامه سفرهای استانی خود، امروز پنجشنبه به منظور بررسی و بازدید از آخرین وضعیت پروژههای بازآفرینی اردبیل به این استان سفر کرده است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با استقبال صدیف بدری رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی، فرماندار و شهردار اردبیل وارد فرودگاه اردبیل شد.

بازدید از بازار تاریخی اردبیل، بازدید از محلات حاشیه نشین و ۱۳ گانه اردبیل، پیگیری وضعیت مصوبات سفر گذشته به این استان و شرکت در جلسه جمع بندی سفر در استانداری اردبیل که با حضور استاندار برگزار می شود بخشی از برنامه‌های معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر یک روزه است.

گفتنی است علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمیر و نیر از جمله افراد حاضر در این بازدیدهاست.